Pon - Pt: 7:30 - 15:30
ul. Bukowska 332
60-189 Poznań
+48 530 101 201
biuro@f1carwash.pl

Biznes

Myjnie bezdotykowe należą do grupy działalności, które wykazują ogromną popularność oraz dynamiczny rozwój ze względu na dużą dochodowość. Systemy bezdotykowe to myjnie samochodowe ręczne, w których czynnikiem myjącym jest woda z dodatkiem detergentu, rozprowadzana pod wysokim ciśnieniem przez użytkownika pojazdu. W tym celu użytkownik musi skorzystać z lancy wysokociśnieniowej i za pomocą przycisków wyboru programu decyduje, jaki rodzaj natrysku zostanie uruchomiony.

Standardowo do wyboru przez Klienta są cztery programy myjące:

 • mycie zasadnicze detergentem z użyciem zmiękczonej i ciepłej wody
 • spłukiwanie wodą z sieci
 • woskowanie na gorąco
 • spłukiwanie końcowe wodą zdemineralizowaną

Można również zamówić dodatkowe programy myjące, funkcje i urządzenia, które wpływają istotnie na podwyższenie zyskowności biznesu :

 • mycie wstępne przy użyciu szczotki z aktywną pianą
 • oprysk wstępny aktywną pianą
 • odkurzacz
 • urządzenie do rozmieniania banknotów na bilon
 • możliwość płatności kartą bankową w urządzeniu do rozmieniania banknotów lub na stanowisku mycia
 • dystrybutor płynu do spryskiwaczy
 • solarny system ogrzewania wody
 • kompresor i wiele innych.

Proponowane przez naszą firmą systemy myjące zyskały popularność dzięki niskiej cenie mycia, dostępności USŁUG przez 24h na dobę oraz możliwości podejmowania decyzji o wyborze programu, czasu trwania mycia i jakości mycia bezpośrednio przez Klienta myjącego swój pojazd.

Celem inwestycji jest pomnożenie kapitału w krótkim czasie od rozpoczęcia inwestycji poprzez zaspokojenie wyraźnie istniejącej potrzeby korzystania przez grupę docelową Klientów z podobnych rozwiązań myjących. Inwestycja w myjnię bezdotykową powinna zwrócić się w czasie nie dłuższym niż 5 - 6 lat, przy wyborze odpowiedniej lokalizacji oraz odpowiedniej dbałości jej właściciela o zachowanie jakości mycia.

Jest to również biznes, na który nie miał wpływu kryzys. Wzrost obrotów na myjniach bezdotykowych w trudnych ekonomicznie czasach jest spowodowany faktem rezygnacji Klientów z usług droższych (mycie ręczne i automatyczne), na rzecz usług tańszych, takich właśnie jak mycie samoobsługowe.

Mając na uwadze obecną koniunkturę oraz znając wyniki naszej konkurencji, trzeba nadmienić, że na dzień dzisiejszy średnie obłożenie myjni bezdotykowych w dużych miastach oscyluje w okolicach 30% czasu dobowego. Nasza firma do wszelkich kalkulacji przyjmuje średnio 15% obłożenia myjni na dobę. 

L.p  Przykładowa kalkulacja przy piętnastoprocentowym obłożeniu myjni w dużym mieście
1 Czas dobowy (liczba minut) 1440
Czas wykorzystany w 15% (w minutach) 216 
Ilość stanowisk mycia
Całkowity wykorzystany czas (216min x 5 stanowisk) 1080 
Cena 1 minuty mycia (1zł -45 sekund) 1,33 
Przychód na dobę 1436,40 zł
Ilość dni w miesiącu 30
Przychód w miesiącu 43 092 zł 
Koszty myjni (chemia, media, dzierżawa, serwis, pracownik itp.) 19 391,40 zł 
10 Dochód 23 700,60 zł 

*Średnie obłożenie myjni po kilku latach może wzrosnąć do ok. 30% czasu dobowego
*Przyjęto uśrednione wartości kosztów. Informacje o zużyciach uzyskane w roku 2015 na podstawie odczytu danych z komputerów serwisowych oraz informacji przekazanych bezpośrednio przez Klientów.
*Dane mają charakter wyłącznie poglądowy i nie należy opierać na nich wyliczeń własnego biznesu .
*Wszystkie podane w wyliczeniach wartości są kwotami uśrednionymi, brutto
*F1 Industries nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie danych i informacji przedstawionych wyłącznie poglądowo

 

 

WPARCIE BIZNESOWE:

 

- ocenimy bezpłatnie Twoja lokalizację - dysponujemy specjalistami z branży nieruchomości komercyjnych, którzy ocenią lokalizację pod względem jej atrakcyjności oraz oszacują ryzyko związane z działką przeznaczoną pod budowę myjni.

- oferujemy prace projektowe i wystąpimy o pozwolenia na budowę - zatrudniamy doświadczonych architektów, konstruktorów i branżystów, którzy mogą przygotować kompletną dokumentację niezbędną do wystąpienia o pozwolenie na budowę myjni.

- wykonujemy wszystkie prace budowlane i przyłączeniowe lub nadzór nad tymi pracami,  zatrudniamy inspektora nadzoru i kierownika budowy, co umożliwia kontrolę nad każdym etapem realizacji. Wykonamy podgrzewane posadzki na stanowiskach mycia, prace przyłączenia mediów, prace brukarskie i inne związane z realizacją inwestycji.

- postawimy konstrukcję zadaszenia i elementów wyposażenia dodatkowego myjni - oferujemy konstrukcje stalowe zadaszenia. Budujemy myjnie z pełnym zadaszeniem wszystkich stanowisk lub z jednym stanowiskiem otwartym dla pojazdów dostawczych. Oferujemy bogate wyposażenie dodatkowe myjni.

- dokonamy montażu i uruchomienia myjni - nasze myjnie powstają przy zastosowaniu wyłącznie najwyższej klasy podzespołów m.in. takich marek jak:  Siemens, Smith, CAT zapewniając najwyższe parametry mycia.

- oferujemy przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie myjni.

- przeszkolimy osobę obsługującą myjnię z obsługi i konserwacji

- gwarantujemy bezpłatną akcję promocyjną na dzień oficjalnego otwarcia myjni  -  otrzymasz 5000szt ulotek do kolportażu we własnym zakresie, 5 banerów informacyjnych, 75 litrów chemii myjącej na otwarcie myjni, 300 żetonów o nominale 5zł do wykorzystania na bezpłatne mycie dla Twoich Klientów

- wspieramy sport promując markę i Twoją myjnię - F1 Car Wash wspólnie z City Bank i Lexus Polska wspiera biznesowe turnieje tenisowe w całym kraju. Jesteśmy sponsorem strategicznym Klubu Żużlowego Wybrzeże Gdańsk, Stal Rzeszów i złotym partnerem Klubu Piłkarskiego GKS Katowice - teraz czas na Twoje miasto!

Wybudujemy dla Ciebie myjnię!